top of page

Z wiosną dzieje się!

Marzec 2024...

Miesiąc pełen interesujących wydarzeń. Było mniej czasu na pisanie postów, ale za to mogłam uczestniczyć w webinariach, konferencjach, czy szkoleniach.

O niektórych wspomnę, co nieco.

Dziękuję dr Annie Walenick Topiłko za polecenie publikacji ,, Słuchaj aby zrozumieć”.

Jakże jest bliska mojemu sercu i temu, co od kilku lat dzieje się na moich warsztatach SŁUCHowisko/dawniej RadioZmysł/.

Uwrażliwianie na słuchanie poprzez uruchomienie wyobraźni, zabawę w małego reportera, czy w poszukiwacza dźwięków. Udaje się!

Autorzy tej publikacji przygotowali gotowe scenariusze do inspirujących zabaw w przedszkolu, czy w szkole. Dopełnieniem był webinar, na którym omówiono szczegóły tych kreatywnych działań.

Moi koledzy od mikrofonu, głosu i publicystyki zrobili świetną robotę! Gratuluję!


W pracy z dziećmi min z problemami słyszenia/słuchania, z ORM, wspomagam się nie tylko dźwiękami. Niezawodne są elementy komunikacji alternatywnej. Zabawy werbo – tonalne, fonogesty, gesty Gora, gesty artykulacyjne, elementy PJM. Przyszedł czas na Werbogesty.

Od dawna myślałam o tym szkoleniu, ale albo nie pasowały mi terminy albo zakopałam się po uszy w innych wyzwaniach.

Teraz się udało!

Myślę, że Werbogesty są jedną z tych metod, z której chętnie skorzystają Rodzice. Intuicyjne, łatwe do zapamiętania. Niech się więc dzieje w gabinecie i w domach!


I kolejny bliski mojemu serduchu temat, czyli kompleksowa diagnostyka APD i treningi słuchowe.

 Kontakt z Pacjentami inspiruje mnie do kolejnych wyzwań. Dobierając treningi słuchowe szukam optymalnego rozwiązania i rozważam, co będzie pomocne na strat? Jakie dalsze kroki,w zależności od efektów, podjąć? Zmiennych w trakcie sesji jest sporo, bo każdy wymaga indywidualnego podejścia. Dlatego po głowie chodzą mi kolejne treningi, które mogłabym zaproponować małym i dużym Pacjentom. Nie ukrywam, że z troską spoglądam w stronę osób po incydentach neurologicznych, czy w stronę Seniorów. Znalazłam trening, który wydaje się sensowny, ma kilkunastoletnie zaplecze. Jego twórca jest ekspertem w dziedzinie neuroakustyki i przetwarzania sensorycznego, a providerami są min psycholodzy pracujące min z osobami z demencją, po udarach, w śpiączce farmakologicznej, ale też surdologopedzi.


Czas na kompleksową diagnostykę APD. Już jest w Trójmieście!

Szczegółom poświęcę osobny post, a już teraz mogę zaprosić do MowaMed w Kowalach.

Taka wiosenna niespodzianka:-)


Wasz JoWeJ
34 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Komentáře


bottom of page