Marzec 2024...
Miesiąc pełen interesujących wydarzeń. Było mniej czasu na pisanie postów, ale za to mogłam uczestniczyć w webinariach, konferencjach, czy szkoleniach.
O niektórych wspomnę, co nieco.
Dziękuję dr Annie Walenick Topiłko za polecenie publikacji ,, Słuchaj aby zrozumieć”.
Jakże jest bliska mojemu sercu i temu, co od kilku lat dzieje się na moich warsztatach SŁUCHowisko/dawniej RadioZmysł/.
Uwrażliwianie na słuchanie poprzez uruchomienie wyobraźni, zabawę w małego reportera, czy w poszukiwacza dźwięków. Udaje się!
Autorzy tej publikacji przygotowali gotowe scenariusze do inspirujących zabaw w przedszkolu, czy w szkole. Dopełnieniem był webinar, na którym omówiono szczegóły tych kreatywnych działań.
Moi koledzy od mikrofonu, głosu i publicystyki zrobili świetną robotę! Gratuluję!
W pracy z dziećmi min z problemami słyszenia/słuchania, z ORM, wspomagam się nie tylko dźwiękami. Niezawodne są elementy komunikacji alternatywnej. Zabawy werbo – tonalne, fonogesty, gesty Gora, gesty artykulacyjne, elementy PJM. Przyszedł czas na Werbogesty.
Od dawna myślałam o tym szkoleniu, ale albo nie pasowały mi terminy albo zakopałam się po uszy w innych wyzwaniach.
Teraz się udało!
Myślę, że Werbogesty są jedną z tych metod, z której chętnie skorzystają Rodzice. Intuicyjne, łatwe do zapamiętania. Niech się więc dzieje w gabinecie i w domach!
I kolejny bliski mojemu serduchu temat, czyli kompleksowa diagnostyka APD i treningi słuchowe.
Kontakt z Pacjentami inspiruje mnie do kolejnych wyzwań. Dobierając treningi słuchowe szukam optymalnego rozwiązania i rozważam, co będzie pomocne na strat? Jakie dalsze kroki,w zależności od efektów, podjąć? Zmiennych w trakcie sesji jest sporo, bo każdy wymaga indywidualnego podejścia. Dlatego po głowie chodzą mi kolejne treningi, które mogłabym zaproponować małym i dużym Pacjentom. Nie ukrywam, że z troską spoglądam w stronę osób po incydentach neurologicznych, czy w stronę Seniorów. Znalazłam trening, który wydaje się sensowny, ma kilkunastoletnie zaplecze. Jego twórca jest ekspertem w dziedzinie neuroakustyki i przetwarzania sensorycznego, a providerami są min psycholodzy pracujące min z osobami z demencją, po udarach, w śpiączce farmakologicznej, ale też surdologopedzi.
Czas na kompleksową diagnostykę APD. Już jest w Trójmieście!
Szczegółom poświęcę osobny post, a już teraz mogę zaprosić do MowaMed w Kowalach.
Taka wiosenna niespodzianka:-)
Wasz JoWeJ
Comments