top of page

Treningi słuchowe dla dzieci i dorosłych

#Aktywny trening słuchowy

#Trening muzyczno - ruchowy


Muzyka jest ważna w rozwoju dziecka i ma pozytywny wpływ na kształtowanie umiejętności językowych, motorycznych oraz innych funkcji. Jej terapeutyczny wpływ na funkcjonowanie dzieci i dorosłych udowodniono już nie raz, nie dwa... Mózg ludzki nie lubi nudy, lubi wyzwania i lubi być zaskakiwany. Dzięki np. treningom słuchowym stymulujemy min obie półkule, ćwiczymy mózg, a tym samym wpływamy min na jakość naszego głosu, naszej percepcji, czy uważności.


Trening słuchowy Neuroflow®  jest aktywną formą treningu. Wymaga od dziecka skupienia uwagi, tak aby jak najlepiej odpowiadało na stawiane przed nim zadania. Stopień trudności zadań jest dostosowywany do możliwości dziecka i zmienia się w sposób adaptacyjny, co oznacza, że gdy dziecko odpowiada prawidłowo, system utrudnia mu zadanie, a gdy odpowiada nieprawidłowo – ułatwia.

W MowaMed wykonujemy szczegółową diagnostykę dzieci i osób z deficytami fonologicznymi, zaburzeniami uwagi, czy integracji międzypółkulowej.


#Stymulacja poprzez muzykę

#Indywidualny Trening JIAS Johansena

Trening słuchu Johansena to zindywidualizowany trening słuchu oparty na muzyce i częstotliwości, dostosowany do półkuli, oparty na ustaleniach dr. Kjeld V. Johansen z Danii i od ponad 30 lat jest oferowany w 22 krajach.

Trening słuchu Johansena obejmuje programy ćwiczeń słuchowych ze specjalnie skomponowanymi plikami muzycznymi, dostosowanymi do Twoich osobistych umiejętności słuchowych za pomocą specjalnego oprogramowania, których można słuchać w domu przez około 10 minut dziennie, przez kilka tygodni przy użyciu standardowych słuchawek i smartfonu lub tabletu.

Trening dedykowany jest zarówno dzieciom min z APD, ADD, ADHD, zaburzeniami rozwojowymi, problemami szkolnymi, jak i osobom dorosłym, min po incydentach neurologicznych, z problemami rozumienia mowy w szumie, z nadwrażliwością na dźwięki.

Zapraszamy na szczegółową diagnozą do MowaMed, rejestracja: 571 571 0659 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page