top of page

Publikacje...


Dzisiaj, chciałabym zwrócić uwagę na dwie fantastyczne publikacje, które z przyjemnością polecę.

Jedna z nich, wydana przez Wydawnictwo WIR, wspaniale sprawdza się w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu, ale nie tylko! Polecam wszystkim, którzy pracują z dziećmi z problemami słuchu fizjologicznego i zaburzeniami przetwarzania centralnego/CAPD/, z dziećmi z ORM, czy z afazją.

Pięknie ilustrowana, nakierowuje uwagę słuchową dziecka, wzbogaca słownictwo, rozbudza ciekawość, pomaga zapamiętać rzeczy, czynności, koncentruje się na fleksji, gramatyce, leksyce, słuchu fonemowym, uwadze i pamięci słuchowej.

Każdy blok ma swoją ścieżkę dźwiękową. Znajdziemy dźwięki otoczenia, instrumentów, zwierząt, a w części 2 i 3 pracować będziemy z samogłoskami, sylabami, wyrazami...

Dziecko wsłuchuje się, zapamiętuje, odtwarza z pamięci słuchowej, identyfikuje dźwięki, a przy tym doskonale się bawi.


I coś wyjątkowego!

Wyjątkowego, bo zupełnie zmienia myślenie o karmieniu dzieci z wyzwaniami rozwojowymi. Wyjaśnia, jak stosować metodę BLW/Bobas Lubi Wybór/ w praktyce, by dzieci z wyzwaniami rozwojowymi uczyły się jeść samodzielnie?

Publikacja pojawiła się na naszym rynku dzięki wydawnictwu Pestka i Ogryzek.

I tutaj niespodzianka! Dzięki Pani Marcie Baj – Lieder jeden egzemplarz powędruje do Rodzica, którego dziecko ma podobne problemy.

Szczegóły dotyczące tej publikacji i rozmowa z Panią Martą Baj – Lieder , logopedką, współzałożycielką Szkoły Terapii Karmienia ,,Od pestki do ogryzka” już w najbliższy piątek, 01.09.23 na FB w grupie #RadioZmysł.

Serdecznie zapraszam!

JoWeJ Logopeda Mobilny Edyta Stańczyk
12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page